Wdrożenie eUsług w Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalu Okulistycznym w Warszawie

Istnieje szeroki wachlarz powodów, które skłaniają placówki medyczne do cyfryzacji. Jednak niewątpliwie jednym z głównych, decydujących o wdrożeniu technologii informatycznych, jest chęć sprawnego i wydajnego zarządzania zasobami placówek. Rosnąca świadomość konieczności podnoszenia jakości obsługi i leczenia pacjentów coraz częściej skłania dyrektorów szpitali do wykorzystania w codziennej pracy zaawansowanych systemów informatycznych. Do placówek medycznych, które podjęły decyzję o kompleksowej informatyzacji, należy Samodzielny Publiczny Kliniczny Szpital Okulistyczny w Warszawie.

Z końcem listopada 2020 r. Samodzielny Publiczny Kliniczny Szpital Okulistyczny w Warszawie dokonał wyboru oferty CompuGroup Medical Polska, tym samym decydując się na dalszą rozbudowę systemu CGM CLININET poprzez wdrożenie e-usług. W ramach projektu zostanie dostarczony również system bazodanowy firmy Oracle.

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną panującą w naszym kraju, e-usługi cieszą się coraz większą popularnością. Już niedługo w warszawskim szpitalu okulistycznym pacjenci będą mogli skorzystać z szerokiego pakietu możliwości, jakie niesie za sobą zdalny dostęp do usług oferowanych przez szpital.

Dzięki ePortalowi, który będzie dostępny na stronie internetowej szpitala, pacjenci zdalnie zarejestrują się na wizyty, odbędą telekonsultacje, odbiorą eZwolnienia i ePowiadomienia oraz będą mieli wgląd w swoją eDokumentację.

Całość prac prowadzonych w ramach projektu obejmuje także integrację systemu medycznego CGM CLININET z ogólnokrajowym systemem P1.

Wartość kontraktu to 2.1 mln zł brutto.

O Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalu Okulistycznym w Warszawie

Pomysłodawcą i inicjatorem budowy Samodzielnego Publicznego Klinicznego Szpitala Okulistycznego (SPKSO) w Warszawie był prof. dr hab. n. med. Jerzy Szaflik. Szpital został utworzony na podstawie zarządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z 29 grudnia 1998 r. Budowa trwała 2,5 roku, a środki finansowe na inwestycję i częściowe wyposażenie Szpitala pochodziły z dotacji Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych, Komitetu Badań Naukowych, Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej oraz rezerwy celowej Prezesa Rady Ministrów.

Szpital mieści się w budynku o łącznej powierzchni ponad 3 tys. m kw. Obejmuje część budynku wcześniej istniejącego, wchodzącego w skład Szpitala Praskiego w Warszawie, oraz nową część, która została wybudowana w latach 1997-1998. Pierwszego stycznia 2000 r. Szpital rozpoczął swoją działalność jako samodzielna jednostka ochrony zdrowia, na której czele stanął prof. dr hab. n. med. Jerzy Szaflik. Placówka jest bazą dla Katedry i Kliniki Okulistyki Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM), dawniej Katedry i Kliniki Okulistyki II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Szpital zatrudnia lekarzy specjalistów, lekarzy w trakcie specjalizacji, pielęgniarki, salowe, pracowników administracji, księgowości, działu technicznego, gospodarczego, apteki, statystyki medycznej, rejestracji.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wpChatIcon