CompuGroup Medical podpisał umowę kupna amerykańskiej firmy eMDs

CompuGroup Medical wzmacnia pozycję na rynku dzięki jednemu z największych przejęć w historii firmy. 23 listopada 2020 CGM podpisał umowę kupna amerykańskiej firmy eMDs.

Baza klientów eMDs składa się obecnie z ponad 60 000 dostawców usług medycznych i obejmuje ponad 70 specjalności. Dzięki tej transakcji CompuGroup Medical znacznie zwiększy bazę klientów w Stanach Zjednoczonych. Grono CGM zasili blisko 1400 nowych pracowników, wnosząc tym samym swoje cenne umiejętności i wiedzę ekspercką. eMDs ma bardzo silną sieć partnerów dystrybucyjnych co w połączeniu z wykwalifikowanym zespołem pracowników oraz nowoczesnymi produktami, wzmocni pozycję CompuGroup Medical w USA.

Rozwiązania dostarczane przez firmę eMDs Idealnie wpisują się w portfolio CGM. Jej głównymi produktami są ambulatoryjne systemy informacyjne oraz usługi outsourcingu w zakresie fakturowania usług medycznych. Produkty są innowacyjne, szybko się rozwijają, a część z nich otrzymała uznawaną na rynki amerykańskim nagrodę „Best in KLAS”.

Frank Gotthardt, CompuGroup Medical SE & Co. KGaA

„Dopasowanie do naszego istniejącego portfolio produktów jest doskonałe. W ostatnich latach stworzyliśmy w Stanach Zjednoczonych solidne podstawy i już teraz zajmujemy ugruntowaną pozycję w ważnej dziedzinie laboratoryjnych systemów informacyjnych”- powiedział Frank Gotthardt, założyciel i dyrektor generalny CompuGroup Medical SE & Co. KGaA. CGM jest jednym z wiodących dostawców rozwiązań e-zdrowia na świecie. „Jesteśmy głęboko przekonani, że zarówno klienci CGM, jak i eMDs odniosą korzyści z tej transakcji dzięki uzupełniającym się mocnym produktom”.

„Wraz z firmą CompuGroup Medical znaleźliśmy partnera, który rozumie amerykański biznes w zakresie usług informatycznych i technologicznych związanych z opieką zdrowotną i podziela nasz cel, jakim jest przywództwo na rynku i dalsze rozwijanie cyfryzacji opieki zdrowotnej”- powiedział Derek Pickell, CEO eMDs.

Zamknięcie transakcji spodziewane jest do końca 2020 roku i jest w szczególności uzależnione od uzyskania zgody amerykańskich organów kontroli fuzji i kontroli inwestycji.

O firmie CompuGroup Medical SE & Co. KGaA

CompuGroup Medical to jedna z wiodących firm z branży e-zdrowia na świecie z bazą przychodów w wysokości 746 milionów euro w 2019 roku. Jej oprogramowanie jest przeznaczone do wspierania wszystkich działań medycznych i organizacyjnych w gabinetach lekarskich, aptekach, laboratoriach i szpitalach. Usługi CompuGroup Medical opierają się na wyjątkowej bazie klientów, obejmującej ponad 1,5 miliona użytkowników w tym lekarzy, dentystów, farmaceutów i innych pracowników służby zdrowia w placówkach szpitalnych i ambulatoryjnych. Z lokalizacjami w 18 krajach i produktami w 56 krajach na całym świecie, CompuGroup Medical jest firmą z branży e-Zdrowia, która ma jeden z najwyższych zasięgów wśród dostawców usług e-zdrowia. Około 6300 wysoko wykwalifikowanych pracowników wspiera klientów innowacyjnymi rozwiązaniami przy stale rosnących wymaganiach systemu opieki zdrowotnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content